Branżowa Szkoła I stopnia nr 1

Większość uczniów naszej szkoły odbywa teoretyczną naukę zawodu w szkole (zawody wymienione obok kolorem białym) i tylko u nas zapewniamy taki system kształcenia.
Zawody, dla których, ze względu na znaczenie dla rozwoju państwa, jest prognozowane szczególne zapotrzebowanie na pracowników na krajowym rynku pracy:
 – operator obrabiarek skrawających (krajowy rynek pracy),
 – elektryk (krajowy rynek pracy),
 – e
lektromechanik pojazdów samochodowych,
 – mechanik pojazdów samochodowych,
 – kucharz.

W pozostałych zawodach (klasy wielozawodowe) uczniowie odbywają miesięczne kursy w Krotoszyńskiej Izbie Rzemieślniczej.

Wynagrodzenie

Uczniowie BSI podpisując umowę z pracodawcą nabywają status pracownika młodocianego. Według kodeksu pracy przysługuje im comiesięczne wynagrodzenie. Wynagrodzenie to jest procentem przeciętnego wynagrodzenia (minimum 5% w pierwszej klasie – pracodawca może wypłacić więcej) , które wzrasta kilka razy w roku. Aktualne stawki znajdują się w grafice obok.